Fasáda tvoří svrchní vrstvu zdí domu. Chrání cihly před působením vlhkosti a povětrnostních vlivů, zabraňuje pronikání vlhkosti do zdiva a podporuje tepelnou izolaci stavby. Jednou z jejích funkcí je také estetika. Fasádních materiálů je celá řada, jedno však mají společné - pórovitost. Každá fasáda má určitou zrnitost, díky tomu po nanesení na zdivo není zcela hladká. Navíc filcováním mohou vznikat rýhy. V některých případech jsou součástí estetického efektu, jindy jsou nevyžádané. V každém případě je to slabé místo.
V místě rýhy se usazuje nejen prach, smog a různé nečistoty včetně mechů, lišejníků a plísní, může se tu ale držet také voda. Déšť, sníh a všechny ostatní srážky mohou způsobovat, že v drážkách se drží vlhkost. Postupem času proniká do zdiva, kde může způsobovat růst plísní a hub. Po zmrznutí může způsobit také praskání a oprýskání omítky. Nemusíme ani chodit tak daleko, nečistí-li se fasáda, začnou časem zbytky smogu, sazí a prachu reagovat s kyselými dešti a vytvářet na fasádě černý povlak, který vodou dolu nedostanete. Máte novou fasádu a nechcete, aby za chvíli takový osud potkal právě váš dům? Chraňte proto fasádu vašeho domu preventivně, čas od času jí dopřejte pořádnou sprchu.
Čistit lze bez obtíží akrylátové šlechtěné fasády, dále také silikonové, minerální i PVC fasády. Lámete si hlavu, čím vyčistíte vaši fasádu? Obraťte se na odborníky, kteří vám fasádu profesionálně vyčistí. Nejprve stav fasády zhodnotí náš technik, který potom stanoví postup čištění fasády. Po odstranění nečistot doporučujeme nanést na fasádu impregnační nátěr. Nijak nezmění barvu vaší fasády, uzavře však póry omítky a odpuzuje vodu, takže vaše fasáda vydrží po vyčištění delší dobu čistá. A o to nám jde, protože čistá fasáda je známkou udržovaného domu.