04 Nov
04Nov

Plísně jsou velmi odolné organismy, kterých se těžko zbavuje. Určitě se s nějakou formou plísně setkal již každý z nás, nejzákeřnější typ plísně je ta, která napadá domy. Jakmile máte hotovou fasádu, která není naprosto rovná, obsahuje póry, hrubá zrna či vyškrabané drážky, snadno se v nich drží vlhkost. Jakmile voda delší dobu nevysychá, zejména v období listopadových mlh, vzniká zde vysoké riziko poškození fasády. Pokud voda ve struktuře fasády zůstane a teploty klesnou pod bod mrazu, voda zde zmrzne. Potom se mohou stát dvě věci, fasáda v těchto místech takzvaně odmrzne, tedy utrhne se od zdi a odpadne, nebo vytvoří hlubší prasklinu. Jakmile voda rozmrzne, zateče hlouběji, kde opakovaně zmrzne a opět roztaje, tím se postupně prohlubuje poškození zdiva. Tady potom způsobuje vlhnutí zdi, které může vyústit až v uchycení a tvorbu plísně.


Plísní ve zdivu se velmi těžko zbavuje, pokud proroste až do interiéru, může způsobovat zdravotní komplikace. Zejména alergici jsou citliví na přítomnost spór plísní v interiéru. Ty se totiž uvolňují do vzduchu, aby se plíseň mohla efektivně šířit. Jak se tedy plísní zbavit? V interiéru to zvládnete, existuje řada přípravků proti plísním, které stačí nastříkat na postižená místa na zdi. Jak ale bojovat s plísní ve zdi? Je třeba nejprve odhalit místo průniku vlhkosti a zamezit mu. Dalším krokem je potom preventivní čištění fasády. Pomocí vysokotlakého čištění vás zbavíme nečistot, které na fasádě časem ulpěly, ať už se jedná o prach, smog, mech a další nežádoucí částice, které potom reagují s kyselým deštěm a vytváří na fasádě nevzhledné mapy.


Aby fasáda po vyčištění vydržela dlouho bez nečistot, ošetříme ji impregnačním nátěrem, který zakonzervuje póry a znemožní usazování nečistot. Vaše fasáda bude nejen vypadat jako nová, ale bude také přispívat ke zdravějšímu bydlení.  

Komentáře
* E-mail nebude na webu zveřejněn.